Blog

معرفی انواع لباس عروس

by لباس عروس - لباس نامزدی in سپتامبر 11, 2019

معرفی انواع لباس عروس

امروز در سایت لباس عروس در مورد این لباس رویایی صحبت خواهیم کرد و اطلاعات خوبی را در مورد این که ویژگی های لباس عروس خوب چیست؟ در اختیار شما قرار خواهیم داد. همچنین به سوالات شما کاربران گرامی که پرسیده بودید
 لباس عروس چه جنس هایی دارد؟

چه لباس عروسی مناسب شما است؟

انواع لباس عروس کدامند؟

نیز صحبت خواهیم کرد. امیدواریم با خواندن این مطالب اطلاعات خوبی را به دست بیاورید و از تهیه لباس عروس خود لذت ببرید.

لباس عروس چیست؟

لباس عروس زیباترین و رویایی ترین لباسی است که یک خانم در تمام عمر خود می پوشد. لباسی که از کودکی رویای آن را در سر می پروراند و وقتش که شد تمام سعیش را می کند تا بهترین و زیباترین لباس عروس را بپوشد و همانند یک ملکه بدرخشد.

لباس عروس در اکثر کشورها سفید است و در صنعت مد امروزه سعی می کنندکه  با تور و تاج عروس ، دسته گل عروس ، زیورآلات و حلقه ازدواج ست شود. لباس عروس یک لباس کاملا رسمی و مجلسی است که در طول زمان تغییراتی داشته و هر ساله مدل های زیبا و جذابی وارد بازار می شود.

لباس عروس به انگلیسی چه می شود؟

در زبان انگلیسی لباس عروس به bridal dresses معنی می شود.

همچنین بخوانید: معرفی انواع حلقه ازدواج

انواع لباس عروس کدامند؟

لباس عروس را می توان در پنج دسته قرار داد.

لباس عروس طرح راسته
لباس عروس طرح پرنسسی
لباس عروس طرح  ماهی (ترومپت)
لباس عروس طرح A
لباس عروس طرح  سلطنتی

این پنج دسته از لباس عروس طرح کلی از مدل لباس است که بعد از انتخاب یکی از این طرح ها میتوانید نوع پارچه و تور کار شده یا سنگ دوزی و تزیینات دیگر را انتخاب کنید. زمانی که در مورد طرح لباستان برنامه ریزی میکنید باید فرمبدنتان را نیز در نظر بگیرید که این نکته بسیار مهم است.

با پیشرفت صنعت مد طراحان لباس های عروس پای خود را فراتر گذاشته و مدل های جدیدی نیز وارد بازار کرده اند. برای مثال:

لباس عروس کوتاه
لباس عروس سرهمی (پیش بندی)
لباس عروس دو تکه (بلوز و دامن )
لباس عروس دو تکه (بلوز و شلوار)

معرفی انواع لباس عروس - معرفی انواع لباس عروسی

معرفی انواع لباس عروس – معرفی انواع لباس عروسی

لباس عروس چه جنس هایی دارد؟

جنس لباس عروس رابطه مستقیمی با تن خور این لباس دارد. پارچه نقش بسیار مهمی در زیبا نشان دادن لباس عروس دارد و در عین حال ضخامت و جنس پارچه به مدل لباس عروس بستگی دارد. پنج نوع پارچه محبوب برای دوخت لباس عروس در بازار  وجود دارد که در ادامه با آنها آشنا می شوید.

میکادو

میکادو نوعی پارچه ابریشمی است که از شیفون و ساتن ضخیم تر است و برای لباسهایی به کار می رود که باید ساختار خود را حفظ کنند. پارچه میکادو ابریشم سنگین است که چروک نمی شود و این نکته قابل توجهی است.

تور ابریشمی

خاصیت تور ابریشمی این است که هیچ وقت از مد نمیفتد و هم در مدل های ساده و هم طرح دار موجود می باشد. در برخی از موارد میتوانید تورهایی را سفارش بدهید که سنگ دوزی نیز شده باشد.

کرپ

پارچه کرپ یک پارچه ابریشمی با وزنی متوسط می باشد که کاملا روی بدن قرار می گیرد و برای عروس خانم هایی که اندام زیبا دارند بسیار مناسب است زیرا این پارچه به زیبایی انحنای بدن را نشان می دهد. پارچه کرپ لباس عروس شفاف و براق است.

ارگانزا

پارچه ارگانزا نازک است اما به دلیل جنسی که دارد در لباس افت نمی کند و برای پف دادن لباس عروس بسیار مناسب است. پارچه ارگانزا در بازار به حریر شیشه ای معروف است که با خرید آن یک لباس عروس نرم و سبک دارید. از این پارچه می توانید برای دنباله لباس و شیفون نیز استفاده کنید.

تور

تور در طی سالهای متمادی پر طرفدارترین و محبوب ترین پارچه برای لباس عروس شناخته شده است. تور برای لایه رویی لباس و پرچین کردن دامن لباس عروس نیز به کار می رود.

همچنین بخوانید: معرفی انواع تاج عروس

چه لباس عروسی مناسب شما است؟

اولین مورد در تهیه لباس عروس فرم اندام شماست. هر لباسی برای اندام خاصی متناسب است و شما باید لباسی را انتخاب کنید که شما را کشیده تر و خوش اندام تر نشان دهد. اصولا اندام به پنج دسته تقسیم می شوند:

اندام سیب
اندام مثلث برعکس
اندام گلابی
اندام راسته
اندام ساعت شنی

حالا شما بر حسب این تقسیم بندی می توانید لباس مناسب خود را تهیه کنید. در ادامه توضیح خواهیم داد که هر کدام از مدل های لباس عروس مناسب کدام اندام است.

انتخاب لباس عروس بر اساس اندام

لباس عروس طرح سلطنتی (امپایر)

این مدل لباس عروس برای عروسی های کلاسیک و ساده مناسب است و برای اندام های گلابی ، سیب و ساعت شنی مناسب است.

 لباس عروس طرح A

این مدل لباس عروس از ناحیه سینه فیت است و می تواند در  اندام های گلابی ، سیب و مثلث برعکس، شانه و قسمت سینه را بالانس کند. این لباس برای اندام راسته نیز مناسب است زیرا در اندام راسته انحنا ایجاد می کند.

لباس عروس طرح ماهی / ترومپت

این مدل لباس عروس برای اندام های ساعت شنی بسیار مناسب است و اندام شما را به زیبایی هرچه تمام تر مشخص می کند. تفاوت مدل ماهی و ترومپت در این است که در مدل ماهی لباس تا زانو بسته و بعد از آن باز می شود ولی در مدل ترومپت لباس عروس از ناحیه ران باز می شود.

لباس عروس طرح پرنسسی/پفی

این مدل لباس عروس از قدیمی ترین لباس عروس های دنیاست که هرگز از مد نیفتاده و همیشه زیبایی خود را دارد و طرفداران زیادی نیز این مدل را می پسندند. این مدل لباس برای تمام اندامها مناسب است زیرا کمر و باسن را مخفی می کند و شانه و دستها را نشان می دهد. لباس عروس طرح پرنسسی برای ریز اندام ها توصیه نمی شود زیرا باعث میشود کوچک تر به نظر برسند.

لباس عروس طرح راسته

این طرح مماس با بدن است و تا سطح زمین ادامه دارد. این لباس برای اندام ساعت شنی و راسته بسیار مناسب است زیرا می تواند اندام زیبا را بدون اغراق و به بهترین شکل نشان دهد.

 

Leave a Reply